Menu

Etiketa Hedon

Nájdete pod ňou vždy to najkvalitnejšie
z našej kuchyne a pivnice.

História značky sa začala písať v jeden krásny septembrový deň roku Pána 2012, keď ma priateľ obdaril fľašou vlastného trnkového vína. Dodnes si pamätám, ako ma očarila ešte pred tým, ako som ju otvoril.

Myšlienka a vedomie, že si sám môžem urobiť niečo tak originálne a plné tajomných chutí, mi nedala spávať. Večer som s ňou zaspával, ráno som sa s ňou prebúdzal. Nevedel som sa dočkať prvých mrazov, aby som nazbieral potrebné suroviny z vyhliadnutých kríkov. Prvé víno, ešte v stave burčiaku, som neochutnal. Nešťastná náhoda a horúca hlava chceli, aby obsah dvadsať päť litrového demižóna skončil na podlahe v kuchyni.
Bol to fatálny okamih, kedy som takmer nechal myšlienku na výrobu vlastného kvaseného nápoja vypršať z hlavy. Postavil som sa čelom nepriazni osudu a pár dní pred Vianocami som krvopotne nazbieral ovocie do ďalšieho demižónu. Tentokrát päťdesiat litrového.

Postupne som začal zháňať informácie o technológii kvasenia. Zohnal som množstvo starých kníh venujúcich sa kvaseniu, ako aj účinkom liečivých či omamných bylín. Začal som experimentovať. Prvý rozbitý demižón nahradil jeden veľký a niekoľko malých. Postupne sa rozširovali na niekoľko desiatok. Rozkvasoval som rôzne roztoky, cukril bielym aj hnedým cukrom, medom, melasou či sladom. Opájal som sa novými vedomosťami a produktami svojej práce. Kombinoval som ovocie, ladil chute, cibril technológie. Pokračujem v tom dodnes a dúfam, že sa s výsledkom nikdy absolútne neuspokojím. Mikróby sa stali mojimi spojencami na ceste v hľadaní slnka počas zamračených dní.

Časom som rozšíril portfólio produktov mojej domácej výrobne o pálivé dobroty a rôzne ochucovadlá. Ak doteraz bolo mojou ambíciou prinášať radosť, úsmev a útechu, rozšírením produktového portfólia o ostré omáčky oslovujem aj tých masochisticky naladených. Pálivé dokáže byť rovnako opojné ako prekvasené nápoje. Tí, čo sú postihnutí rovnakými chuťkami, mi určite dajú za pravdu.

Dušan Beláň, zakladateľ

Naša produkcia v číslach

Ale nezabudnite, že čísla nie sú všetko
0fľaší vína
0fľaštičiek omáčok
0človek
0káv

Hľadáme investora

Participácia na značke

Hľadáme partnera podnikajúceho v oblasti potravinárstva so záujmom o špecifickú komoditu.

Kontaktujte nás.

Boh stvoril lieky zo zeme,
a kto je múdry, neopominie je.

Eccles. 38.4.

Sme hrdí, že môžeme spolupracovať s partnermi, ktorých nám šťastena priviedla do cesty:

Logo I Logo II Logo III Logo IV Logo V

email: hedon@hedon.sk
tel. +421.905.747.623
Habovka, Roháče, Orava,
SLOVAKIA
×